До яких питань бути
готовим на співбесіді?
Рекрутери ставлять схожі питання. Для чого вони це роблять і що насправді хочуть дізнатися?
ТОП 3 питання
і їхнє значення для рекрутерів
1. Ким ви бачите себе через 3-5 років?
Це питання дає розуміння рекрутеру чи директору про серйозність ваших намірів. Це не означає, що рекрутер чекає посути, що найближчі 10 років ви хочете працювати в компанії. Ні. Це питання дає відповідь про те, чи ставите ви собі цілі, чи розумієте, чтого хочете.

Якщо ви шукаєте роботу в сфері продажів - це питання може дати відповідь про ваші амбіції, про те, наскільки ви в собі впевнені та вірите в себе.
Тому, варто звернути увагу на такі "всім знайомі" питання при підготовці до свіпбесіди.

Ставте собі цілі і чесно про них говоріть. Залишайтеся собою. Якщо ви хочете в перспективі відкрити свою компанію, кажіть про це. Ви будете корисні один одному (ви і компанія) впродовж якогось часу. Потім ви підете в одну сторону, компанія в іншу. Ви будете реалізовувати свої цілі, компанія свої. Це нормально. Тому не варто нічого вигадувати, кажіть як є.

2. Чому ви звільнилися з останнього місця роботи?
Цілком здорове питання, яке розкриває декілька сторін кандидата (вас). Рекрутер звертає увагу на те, як ви говорите про минулі місця роботи, чи звинувачуєте, чи добре відгукуєтеся про роботодавців (ймовірно, що так ви будете говорити і про цю компанію в перспективі). Чи берете на себе відповідальність, чи граєте роль "жертви". Чи були у вас конфлікти і як ви їх вирішували.

Всі люди міняють роботу. Хтось працює довше, хтось менше. Тому рекрутеру просто необхідно зібрати про вас інформацію. Адже йому важливо прийняти на роботу людину "адекватну", яка чудово буде почувати себе в колективі та ефективно працювати.

Завжди говоріть правду. Кажіть все, як є. Всі ми люди і всі все розуміють. Повірте, люди звільняються переважно через ті самі причини. І той рекрутер, який сидить перед вами, теж колись міняв роботу з тих самих причин.

3. Ваші фінансові очікування?
Рекрутер не завжди знає точні цифри "від і до" по кожній вакансії. Особливо, якщо рекрутер не довго працює і ще не розуміє фінансові можливості компанії. Або це може бути нова позиція і рекрутер збирає очікування по заробітній платі для того, щоб представити керівнику кандидатів різного рівня (компетенції, досвід та фінансові очікування).

Кажіть на яку суму ви розраховуєте, яка частина має бути фіксована, а яка може складатися з бонусів або відсотку від продажів. Кажіть, яка сума на випробувальному терміні буде для вас прийнятною. І який дохід ви розраховуєте мати через 1-2 роки.
«Всі питання, які ви отримуєте на співбесіді задаються з певною метою. Ви також маєте задавати питання. І у вас також має стояти мета за кожним з цих питань.»
Катерина Вольська
CEO
Які питання варто задати рукрутеру або директору?
Не сромтеся задавати питання на співбесіді. Ви обираєте собі компанію на певний час. Вам має хотітися вставати зранку та їхати на роботу. Це дуже важливо. Тому зберіть максимум інформації про компанію, поспілкуйтеся з рекрутером та директором, дізнайтеся все, що для вас важливо. І приймайте свідоме рішення, щоб не довелося знову шукати роботу через 2-3 тижня.

На що варто звернути увагу?
- чи турбувався про вас рекрутер, коли запрошував на співбесіду.
- як вас зустріли в компанії - чи була посмішка на обличчях людей.
- які люди є в офісі - чи вони посміхаються, чи радіють своїй роботі.
- як з вами говорить рекрутер та директор - чи вони самі вмотивовані.
- як вам розказуються про вакансію та компанію - чи "горять" в них очі.

Які питання варто задати на співбесіді?
- яка причина відкриття вакансії (розширення чи заміщення)?
- кого ви шукаєте на цю посаду?
- хто ваш ідеальний кандидат?
- коли плануєте "закрити" вакансію?
- скільки триває випробувальний термін?
- коли відбувається офіційне оформлення співробітника?
- чи є адаптація, навчання та тренінги?
- які є перспективи роботи в компанії (кар'єрне зростання)?
- скільки людей працює в компанії?
- скільки в середньому люди працюють в компанії?
- чим вам подобається робота в компанії та сама компанія (рекрутеру)?
- скільви ви працюєте в компанії (рекрутеру)?
- які подальші дії - коли буде зворотній зв'язок (дзвінок чи лист)?
- які ще будуть етапи співбесіди, з ким та в які терміни?
Будьте чесними з собою та з роботодавцем. Це запорука успішної співпраці. Готуйтеся до співбесід та сміливо говоріть про себе і про те, що для вас важливо. Краще дізнатися все одразу, ніж розчаруватися в перший робочий день.